« Travanj 2018 »

7. 11. 2017.

Razredna nastava:

1. 12. 2017.

Kazalište lutaka Zadar daruje loparske mališane besplatnom predstavom

Dva glumca, poneki metar, jedna bajka, mašta i problem – kako preživjeti u ovom surovom svijetu? Na sceni vidimo pijetla i kralja u beskrajnoj borbi za zlatni dukat. Motiv priče je probuditi u djeci osjećaj za pravednost i postojanost u svojoj namjeri. Predstava je u prvom redu namijenjena djeci, ali isto tako i odraslima, koji u njoj mogu pronaći sliku današnjih svjetskih odnosa. Međutim, publika ovu priču ne mora ozbiljno shvatiti, mora samo u njoj uživati, a ja se nadam da će tako i biti.

Sunny Sunninsky, redatelj

ponedjeljak, 24. listopada, u predvorju Područne škole Lopar održat će se predstava "Koliko je duga jedna priča" u izvedbi Kazališta lutaka Zadar, s početkom u 12,30 sati.  smiley

Predstava je prvenstveno namijenjena učenicima područne škole i dječjeg vrtića!

Gostovanje u Loparu financirano je sredstvima Ministarstva kulture RH te organizirano u suradnji Kazališta lutaka Zadar i Centra za kulturu Lopar.

Za detalje o predstavi kliknite opširnije.

KOLIKO JE DUGA JEDNA PRIČA

Režija, tekst, glazba i scenografija: Sunny Sunninsky

Igraju: Vjerica Vidov i Dragan Veselić

Predstava traje 40 minuta i mogu je gledati svi.

Aleksandar Ivanov, umjetničko ime Sunny Sunninsky, rođen je 26. lipnja 1970. u Sofiji, Bugarska. 1990. započinje studij lutkarstva i lutkarske režije u klasi Nikoline Gijorgijeve. 1994. je završio lutkarstvo, a trenutno je apsolvent i lutkarske režije i filmske režije u klasi prof. L. Stojakova. Do sada je režirao nekoliko bajki: “Bremenski muzičari”, “Koliko je duga priča”, “Prosidba” i “Medo” od Čehova, “Pas koji ne može lajati”, “Brojke” i “Note”. 1995. je osnovao vlastiti “Edukativni teatar”. Nagrađivan je na državnim, i na međunarodnim festivalima u SAD, Njemačkoj, Hrvatskoj (PIF)., a dobio je nagradu za najbolju predstavu Bugarske za 1995. godinu.

NAGRADE

LUTKE 2000. Ljubljana, Nagrada dječjeg žirija za najbolju predstavu
Naj, Naj, Naj Festival- Zagreb 2001.

ZLATNA ŽAR PTICA Dragan Veselić i Vjera Vidov za najbolju glumu

objavio: Administrator   datum: 17. 10. 2016.

VAŽNO!

Proces prijave na sve radionice, webinare i e-tečajeve vršit će se kroz novu CARNET-ovu aplikaciju EMA (Education Management Application) preko sljedeće poveznice – https://ema.e-skole.hr/, u koju se korisnici prijavljuju sa svojim AAI@EduHr korisničkim računom. Upute za korištenje aplikacije EMA preuzmite ovdje.

Radionica 'Digitalne tehnologije kao potpora praćenju i vrednovanju'' u trajanju od 10 sati odvijat će se u dva dana, a namijenjena je  svim učiteljima. Prijave za radionicu je potrebno obaviti preko sustava https://ema.e-skole.hr/edukacija/565

27. 4. s početkom u 11:45 do 16,45 (prvi dio radionice)

28. 4. s početkom u 8:30 do 13,30 (drugi dio radionice)

Radionica "Kreiranje multimedijskih dokumenata i animacija" (trajanje 5 sati) namijenjena je  svim učiteljima.

Radionica "Digitalna tehnologija za potporu posebnim odgojno-obrazovnim potrebama" (trajanje 7 sati) namijenjena je  svim učiteljima.