« Lipanj 2017 »

Svjetski rekord u pljesku predstavi "Koliko je duga jedna priča" :)

Autorica: Tonka Kavran, Centar za kulturu Lopar

24. listopada za loparske mališane priređena je nagrađivana kazališna predstava "Koliko je duga jedna priča", predstava koja je na scenu postavljena prije 20 godina te za sobom broji preko 500 izvedbi. Režiju, tekst, glazbu i scenografiju potpisuje Sunny Sunninsky, a u predstavi su glumili Vjerica Vidov i Dragan Veselić, dvoje izvrsnih glumaca Kazališta lutaka Zadar.

Okosnica radnje beskrajna je borba za zlatni dukat kojom se kod publike, prema riječima redatelja, nastoji pobuditi osjećaj za pravednost i postojanost u svojoj namjeri. Minimalnim sredstvima, samo uz pomoć metra i jednostavnih rekvizita, postignut je maksimalan učinak te je publika, mjereno metrom, osvojila svjetski rekord za najdulji pljesak. surprise Gostovanje u Loparu financirano je sredstvima Ministarstva kulture RH te organizirano u suradnji Kazališta lutaka Zadar i Centra za kulturu Lopar!

objavio: External   datum: 24. 10. 2016.

Mole se svi učitelji da redovito provjeravaju svoj sandučić e-pošte na domeni skole.hr te da ga prema potrebi prazne kako bi pravovremeno dobili sve informacije vezane za projekt e-Škole.

Dokument koji sadrži popis i kratak opis svih radionica, webinara i MOOC-ova koji će biti održani u sklopu projekta te okvirni terminski plan provedbe pogledajte ovdje.