« Svibanj 2018 »

Razredna nastava:

1. 12. 2017.

Priča jesenskog šešira

U sklopu nastave Hrvatskog jezika, planom i programom u 5. razredu, predviđeno je izdvojiti vrijeme i odraditi jedan ili dva mjesečna projekta. U ovom polugodištu učiteljica Gordana Ćuk-Ribarić odlučila se s 5.a i 5.b razredom za projekt „Priča jesenskog šešira“. Više o mjesečnom projektu pročitajte u nastavku te svakako pogledajte i poslušajte priču jesenskog šešira učenika Petra Jakova Matahlije iz 5.a razreda.

Projekt se sastojao u tome da učenici kroz mjesec dana izrade jesenski šešir od raznolikih jesenskih plodova, smisle priču i na dan prezentacije je ispričaju usmeno u razredu. Tako je sredinom studenog učionica hrvatskog jezika oživjela prekrasnim šeširima koji su bili ukrašeni raznolikim jesenskim plodovima. Učenici su usmeno kazivali svoje priče u 1. osobi te tako brusili sposobnosti usmenog izražavanja i kreativnog zamišljanja. Osobitu pozornost učiteljica je obratila na izgled i maštovitost šešira, originalnost i kreativnost pri izradi, sadržaj priče i izražajnost pričanja priče. Upoznali smo se s mnoštvom različitih šeširastih sudbina: jedni šeširi su došli iz Varaždina, drugi iz šume Dundovo, treći s Divljeg zapada, a četvrti iz nekog starog zaboravljenog ormara... U svakom slučaju, bilo nam je zabavno, nešto smo naučili, a „pale“ su i dobre ocjene!

Gordana Ćuk-Ribarić

objavio: Administrator   datum: 16. 11. 2016.

VAŽNO!

Proces prijave na sve radionice, webinare i e-tečajeve vršit će se kroz novu CARNET-ovu aplikaciju EMA (Education Management Application) preko sljedeće poveznice – https://ema.e-skole.hr/, u koju se korisnici prijavljuju sa svojim AAI@EduHr korisničkim računom. Upute za korištenje aplikacije EMA preuzmite ovdje.

Radionica "Kreiranje multimedijskih dokumenata i animacija" (trajanje 5 sati) namijenjena je  svim učiteljima.

Radionica "Digitalna tehnologija za potporu posebnim odgojno-obrazovnim potrebama" (trajanje 7 sati) namijenjena je  svim učiteljima.