« Lipanj 2017 »

Priča jesenskog šešira

U sklopu nastave Hrvatskog jezika, planom i programom u 5. razredu, predviđeno je izdvojiti vrijeme i odraditi jedan ili dva mjesečna projekta. U ovom polugodištu učiteljica Gordana Ćuk-Ribarić odlučila se s 5.a i 5.b razredom za projekt „Priča jesenskog šešira“. Više o mjesečnom projektu pročitajte u nastavku te svakako pogledajte i poslušajte priču jesenskog šešira učenika Petra Jakova Matahlije iz 5.a razreda.

Projekt se sastojao u tome da učenici kroz mjesec dana izrade jesenski šešir od raznolikih jesenskih plodova, smisle priču i na dan prezentacije je ispričaju usmeno u razredu. Tako je sredinom studenog učionica hrvatskog jezika oživjela prekrasnim šeširima koji su bili ukrašeni raznolikim jesenskim plodovima. Učenici su usmeno kazivali svoje priče u 1. osobi te tako brusili sposobnosti usmenog izražavanja i kreativnog zamišljanja. Osobitu pozornost učiteljica je obratila na izgled i maštovitost šešira, originalnost i kreativnost pri izradi, sadržaj priče i izražajnost pričanja priče. Upoznali smo se s mnoštvom različitih šeširastih sudbina: jedni šeširi su došli iz Varaždina, drugi iz šume Dundovo, treći s Divljeg zapada, a četvrti iz nekog starog zaboravljenog ormara... U svakom slučaju, bilo nam je zabavno, nešto smo naučili, a „pale“ su i dobre ocjene!

Gordana Ćuk-Ribarić

objavio: Administrator   datum: 16. 11. 2016.

Mole se svi učitelji da redovito provjeravaju svoj sandučić e-pošte na domeni skole.hr te da ga prema potrebi prazne kako bi pravovremeno dobili sve informacije vezane za projekt e-Škole.

Dokument koji sadrži popis i kratak opis svih radionica, webinara i MOOC-ova koji će biti održani u sklopu projekta te okvirni terminski plan provedbe pogledajte ovdje.