« Kolovoz 2017 »

Podržite Dan ružičastih majica!

Dan ružičastih majica, poznatiji kao Pink Shirt Day, program je prevencije vršnjačkog nasilja, a obilježava se zadnje srijede u veljači. Od prošloga tjedna, ovaj je dan i službeno u Hrvatskoj proglašen Nacionalnim danom borbe protiv vršnjačkog nasilja.

Centar za edukaciju i prevenciju nasilja (CEPN), nositelj cjelokupnog programa i začetnik ideje u Hrvatskoj, promocijom Dana ružičastih majica postigao je prepoznavanje obljetnice diljem naše zemlje.

Za učenike 6. razreda naše škole bit će organizirano predavanje na temu vršnjačkog nasilja s inspektoricom za maloljetnu delikvenciju i pedagoginjom škole kao predavačicama.

Više o samoj inicijativi saznajte na službenim stranicama CEPN-a.

Ideja je nastala u znak protesta zbog incidenta koji se dogodio u jednoj školi. Inicijativom školskih kolega je na konstruktivan i inteligentan način riješeno sustavno zlostavljanje dječaka, posvećenog podršci liječenju teško bolesne majke. Ružičaste majice, koje su solidarno s dječakom nosili njegovi školski kolege, postale su prepoznatljiv simbol inicijative, i kasnije, međunarodno prepoznate obljetnice.

objavio: Franciska Plješa   datum: 22. 2. 2017.

UPUTE ZA KORIŠTENJE             E-DNEVNIKA