« Kolovoz 2017 »

Idemo na državni Lidrano!

Autorica: Gordana Ćuk-Ribarić

Već drugu godinu zaredom učenici dramske skupine OŠ Ivana Rabljanina Rab pozvani su na državnu smotru literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva Lidrano 2017. koja će se održati u Primoštenu 20.-24. ožujka 2017. godine.

Naime, na županijskoj smotri u Rijeci članovi stručnog povjerenstva za dramski izraz, na čelu s državnim povjerenikom Lukom Dragićem (glumac u HNK u Zagrebu), odabrali su izvedbu naše scenske igre koja će u kategoriji skupnih scenskih nastupa jedina predstavljati Primorsko-goransku županiju na državnoj smotri. Valja naglasiti kako državna smotra nije natjecateljskog karaktera već prilika da se na jednom mjestu pokaže rad najboljih učenika Hrvatske u literarnom, dramskom i novinarskom stvaralaštvu. Prilika je to za nova iskustva, učenje od drugih, druženje, kao i stvaranje nekih novih prijateljstava.

Radeći na scenskoj igri „Pobuna u ordinaciji“ autorice Milene Grce...(klikni za nastavak)

...članovi dramske skupine osobito su uživali, iz razloga što je napisana na čakavskom narječju kao duhovita crtica is svakodnevnog života naše rapske otočne sredine. Kako bi proniknuli u srž pojedinih karaktera, pomno su promatrali ponašanje i postupke ljudi koje susreću u svakodnevnom životu te ih svojim glumačkim vještinama dorađivali na probama zajedno sa svojom voditeljicom Gordanom Ćuk-Ribarić.

Odlazak na državnu smotru Lidrano našim „mladim glumcima“ ujedno je i nagrada za predan rad tijekom 4 godine, koliko ova postava dramske skupine postoji u našoj školi. Kada ovi osmaši, Nino Pende, Franka Mikelić, Ida Krstinić, Lora Dumenčić, Lana Vidas, Andro Karlić, Paola Lupić, Klara Miš, Ana Katarina Travaš  i Gabriel Gušćić za tri mjeseca napuste osnovnu školu u potrazi za novim životnim putevima i izazovima, vjerujemo kako će se s veseljem prisjećati svih onih proba, smijanja, zabave, suza, nastupa, putovanja i veselja koja su u ovoj školi prošli. A za trajno sjećanje i uživanje, evo i snimke sa županijske smotre! wink

objavio: Gordana Ćuk Ribarić   datum: 12. 3. 2017.

UPUTE ZA KORIŠTENJE             E-DNEVNIKA