EKO KVIZ, Lošinj, 5.6.2019.

4. razredi OŠ Ivana Rabljanina Rab i ove su godine sudjelovali na županijskom susretu škola i natjecanju u Eko kvizu koji se ove godine održao 5.6.2019. u Malom Lošinju.

Natjecanju je prisustvovalo sveukupno šest ekipa. Ekipu OŠ Ivana Rabljanina Rab činilo je 30 učenika; od čega po petero učenika iz dviju smjena matične škole i područnih škola Barbat, Supetarska Draga, Lopar i Kampor, i dvoje učenika iz područne škole Banjol uz pratnju njihovih učiteljice koje su ih za natjecanje i pripremale: Renate Žentil, Hermine Krstinić, Adriane Kaštelan, Petre Ribarić, Tatjane Pičuljan, Sabine Vidas i Nikoline Tvrtković-Gušćić. Natjecanje se sastojalo od dva dijela – predstavljanja ekipa i natjecanja u znanju i sportu. Učenici su za predstavljanje svoje škole od otpada različitog tipa stvarali i ukrašavali posude i teglice u koje se zasadili mediteransko bilje karakteristično za otok Rab. Nekoliko je učenika prezentiralo školu i te radove koje su prethodno izradili u svojim školama i donijeli sa sobom, i to na čakavštini a što je drugima bilo zanimljivo čuti. U natjecateljskom dijelu, u kategoriji znanja, učenici OŠ Ivana Rabljanina Rab plasirali su se na zasluženo 2. mjesto zajedno s ekipom iz Cresa i Baške, a u kategoriji sporta našli su se na 5. mjestu.

Učenici su, osim natjecateljskog dijela, imali priliku razgledati srednju pomorsku i ugostiteljsku školu uz vodstvo njihovih srednjoškolaca i ručati u njihovoj sali za posluživanje, te uživati u putovanju koje se odvijalo brodom.

Napisala: Petra Ribarić

Pismo zahvale Jadranke Hofmann, presjednice DND-a Mali Lošinj

,,Poštovani i dragi ravnatelji ,učiteljice, suradnici i sponzori, najljepša hvala za sudjelovanje u ovogodišnjem Kvizu o odvojenom skupljanju otpada kojeg već 17 godina za redom, uz svekoliku podršku svih vas, Aktiva učitelja razredne nastave, zauzimanje kreatora Kviza, Udruge Put iz Labina, logističke i financijske pomoći gradova Malog Lošinja, Cresa, Krka i Raba, njihovih komunalnih društava, javnih ustanova i pojedinaca, uspješno održavamo.

I ove godine nije izostala pomoć u organizaciji cijelog Kviza u Malome Lošinju, kojeg je domaćin bila osnovna škola Maria Martinolića. U tom smislu, u ime organizatora, zahvaljujem se Gradu Malom Lošinju, Gradu Cresu, Komunalnom društvu Cres Lošinj, Turističkoj zajednici Grada Malog Lošinja, Lošinjskom muzeju, Srednjoj školi Ambroza Haračića, djelatnicima Miomirisnog vrta, Lječilištu Veli Lošinj,Jadranka trgovini d.o.o. Mali Lošinj, prijevozniku Arriva –Cres, Lučkoj upravi Cres, suradnicama iz Društva Naša djeca, društvu Gratis, svim djelatnicima osnovne škole Maria Martinolića i ravnateljici, kao domaćinu, Lori i Serđu iz Udruge put, medijima i razglasu i snimatelju, kao i svima koji su na bilo koji način uljepšali ovaj lijepi i koristan program, te ukrasili školski prostor.

Do sada sam dobila samo lijepe riječi od svih sudionika, pa sam se ovim putem htjela zahvaliti i onima koje te pohvale nisu čuli, a svakako su ih svojim trudom i zalaganjem zaslužili. Srdačan pozdrav svima i još jednom, najljepša hvala, od srca Jadranka Hofmann, presjednica DND-a Mali Lošinj."

objavio: Administrator   datum: 6. 6. 2019.