« Ožujak 2024 »

Dobro došli!

Oglasna ploča

Proljetni praznici ove školske godine počinju u četvrtak 28. ožujka 2024. godine. Prvi nastavni dan nakon praznika je ponedjeljak 8. travnja 2024. godine.

Svim učenicima i njihovim obiteljima želimo ugodne blagdane!

Podsjećamo roditelje da su od jučer, 22.2. započele prijave za redovan upis u 1. razred OŠ. Prijave traju do 31. 3. 2024.

1. 2. 2024. započele su prijave djece s teškoćama za upis u 1. razred i traju do 31. 3. 2024.

Škola pomaže učenicima potresom stradalih područja

Dragi roditelji, u organizaciji naše škole i Gradskog društva Crvenog križa Rab možete pomoći djeci s područja stradalog u potresu, učenicima Osnovne škole Dragutina Tadijanovića Petrinja, Područna škola Mošćenica!

Želimo pomoći iz ljubavi, želimo pomoći na pametan način, stoga smo pitali Područnu školu Mošćenica što njihovi učenici u ovom trenutku trebaju. Treba im sportska oprema.

Prikupljat ćemo od svih naših učenika od 1. do 8. razreda za njihove vršnjake, učenike od 1. do 8. razreda, a uz pomoć Crvenog križa dostavljati, sportsku opremu: tenisice i drugu sportsku obuću, sportsku odjeću (trenirke, majice, hlače, jakne), lopte i druge sportske rekvizite (vijače, dječji pikado, reketi i sl.).

Dragi roditelji, nama je poznat stupanj oštećenja potresom stradalog područja, jasne su nam neke od  kratkoročnih i dugoročnih posljedica koje će takvo oštećenje ostaviti na ljude, životinje i njihov način života. Svojoj djeci pokušajte približiti, na dobno prihvatljiv način, na koji način je razoran potres utjecao na njihove vršnjake, pri čemu je dovoljno zadržati se na mogućnosti školovanja, treniranja i bezbrižnog igranja. Koliko su im sada nedostupne aktivnosti koje su našoj djeci svakodnevno na raspolaganju i ne smatraju ih važnima (rekviziti za igru, trening, slobodno vrijeme npr.). Mnoga djeca su ostala u potpunosti bez svojih stvari. Stoga si sada dajemo u zadatak nadomjestiti dio izgubljenih stvari. Nama odraslima je jasno da je to kap u moru sadašnjih potreba i djece i njihovih roditelja, ali učinimo to tako da je ta kap stigla od naše djece. Učinimo to tako da naša djeca znaju što čine takvim davanjem, da osjete suosjećanje i da daju sve od sebe kako bi svog vršnjaka u teškoj situaciji razveselila. Mogu to činiti donirajući sportsku opremu, a dodatno, mogu i crtati i pisati pisma podrške vršnjacima. Podrška vršnjaka je dragocjenost koja može pomoći i u najtežim trenucima. Učinimo od naše djece prave pomagače!

Danas pomagači sutra mogu postati pravi prijatelji jer naša škola želi učenicima škole u Mošćenici pomagati i dalje! Trudimo se organizirati dolazak većeg broja djece na naš otok po ljeti i nastaviti pomagati što bolje možemo uz vašu pomoć i aktivno sudjelovanje malih pomagača, vaše djece!

Koordinatori prikupljanja donacija u ovoj humanitarnoj akciji su Arba mali volonteri naše škole pod vodstvom Nade Pereze Proface.

Vaša školska psihologinja

objavio: Luka Grgurić   datum: 19. 1. 2021.