« Lipanj 2021 »

Upute, preporuke i vijesti vezane uz COVID-19

Školska godina 2021./22.

UPUTE ZA SPRJEČAVANJE I SUZBIJANJE EPIDEMIJE BOLESTI COVID-19 VEZANO UZ RAD PREDŠKOLSKIH USTANOVA, OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA U ŠKOLSKOJ GODINI 2021./2022.

Informacija o cijepljenju protiv Sars Cov 2 za djecu stariju od 12 godina

PROTOKOL O ORGANIZACIJI RADA U OŠ IVANA RABLJANINA RAB U ŠK.GOD.2021./22. U UVIJETIMA POVEZANIM S COVID-19

POSTUPANJE S BLISKIM KONTAKTIMA U ODGOJNO-OBRAZOVNIM USTANOVAMA: MJERA ZDRAVSTVENOGNADZORA U SAMOIZOLACIJI

Protokol o organizaciji rada u OŠ Ivana Rabljanina Rab u šk.god. 2020./21. u uvjetima povezanima s covid-19 od 1. do 12. 2. 2021.

Primjena nužnih epidemioloških mjera u OŠ Ivana Rabljanina Rab

Informacije o samoizolaciji, putu prijenosa i načinu širenja infekcije Covidom-19

Protokol o organizaciji rada u OŠ Ivana Rabljanina Rab u šk.god. 2020.-2021. u uvjetima povezanim s COVID-19

Znakovi koji upućuju na moguću zarazu Covid-om

Postupanje kod pojave znakova zaraze Covid-om

MOLE SE RODITELJI UČENIKA PUTNIKA DA APELIRAJU NA SVOJU DJECU da je sukladno Preporukama, u autobusu obvezno nošenje maske te da učenik svakoga dana sjedi na istom mjestu u dolasku i odlasku iz škole. Učenici iz iste obitelji mogu sjediti jedan do drugoga.

Postupak u školama u slučaju utvrđivanja znakova zaraze COVIDOM-19

NAUČIMO SE, NOŠENJEM MASKE ŠTITIMO DRUGE!

UČIMO DJECU VRIJEDNOSTI ZAŠTITE ŽIVOTA I ZDRAVLJA, RAZUMIJEVANJA I SUOSJEĆANJA, A NE SLOBODE BEZ ODGOVORNOSTI PREMA DRUGIMA

Oš Ivana Rabljanina Rab velika je škola koju trenutno pohađa 700 učenika. O učenicima se brine na temelju zakona i prava, na osnovu znanstvenih principa i akumuliranog činjeničnog znanja društva. Svako svoje djelovanje temelji na stručnosti u odgoju i obrazovanju za dobrobit svih učenika.

Škola smatra da je učenicima mjesto u školi. I dok smo u školi, znamo da činjenično znanje nije najveća školska vrijednost već su to humanističke vrednote koje razvoj djeteta/osobe čine kvalitetnijim. Djeca žele učiti u školi jer im je tako lakše, jer im traje kraće, jer žele upoznati nove učitelje, jer žele biti s drugom djecom (njihove riječi), ali ne znaju da im zaposlenici u školi „potajno“ utiskuju vrijednosti, pristojnosti kao osnovne vrijednosti, jednakosti, solidarnosti, empatije, razumijevanja, kritičkog mišljenja i dr.

U uvjetima svjetske pandemije sretni smo jer možemo u školu. No, u takvim uvjetima postoje niz mjera i preporuka kojih se moramo pridržavati kako bismo održali preduvjete za otvorene škole. Jedna od mjera je nošenje maski u zatvorenom prostoru koji nije dovoljno velik da bismo mogli održati propisano fizičko odstojanje. To moramo činiti u našoj školi jer je prostorom mala za veliki broj djece za koju se trudi biti otvorena.

Stoga, u ime zdravstvene sigurnosti naše djece, poštujmo propisane mjere! Dopustimo školi na Rabu da bude otvorena za svu djecu! To možemo jedino poštujući propisane mjere uključujući nošenje maski u zatvorenom školskom prostoru. Ako pojedinci to budu odbijali, škola će morati zatvoriti vrata za polovicu učenika i školovanje svih staviti u nepovoljniji položaj.

Noseći maske u propisanim uvjetima pokažimo da se brinemo o drugima i odgojimo djecu  tako da razumiju da je ponekad sve što trebamo činiti jest brinuti se o drugima. Znamo da postoje posebno zdravstveno osjetljiva djeca koju će slobodno ponašanje bez odgovornosti dovesti u opasnost jer ako ijedno zdravo dijete ili odrasla osoba ne poštuje mjere, onemogućuju vulnerabilnom djetetu da ide u školu. Naučimo djecu da takva sloboda koja narušava sigurnost drugoga nije sloboda koju mi želimo. U našem slučaju sloboda za jednoga jest onemogućavanje kvalitetnijeg školovanja za sve.

UPUTE ZA SPRJEČAVANJE I SUZBIJANJE EPIDEMIJE COVID-19 VEZANO ZA RAD PREDŠKOLSKIH USTANOVA, OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA U ŠKOLSKOJ GODINI 2020./2021.

Školska godina 2019./2020.

Savjeti za roditelje

UPUTE ZA SPRJEČAVANJE I SUZBIJANJE EPIDEMIJE COVID-19 VEZANO ZA RAD ŠKOLA RADI ISPRAVLJANJA NEGATIVNIH OCJENA I "PRODUŽNE" NASTAVE

Povratak u školske klupe 25.5.2020.

Preporuke za roditelje (dolazak učenika razredne nastave u školu od 25.5.2020.)

Obavijest o početku nastave za sve učenike RN