« Kolovoz 2017 »

Cjeloviti Pravilnik o radu školske knjižnice Osnovne škole Ivana Rabljanina Rab možete pročitati klikom na Pravilnik.

IZVADAK IZ PRAVILNIKA O RADU ŠKOLSKE KNJIŽNICE

1. Knjižnica je otvorena ponedjeljkom, utorkom i petkom od 8.00 do 14.00 sati, a srijedom i četvrtkom od 13.00 do 19.00 sati. Obavijest o promjeni radnog vremena pravodobno se ističe na oglasnoj ploči knjižnice i mrežnoj stranici Škole.
  2. Za posudbu i vraćanje knjiga knjižnica ne radi za vrijeme nastave i radionica u knjižnici.
  3. Svi se učenici i učitelji mogu besplatno koristiti knjižnicom. Pristup knjigama je slobodan.
  4. U knjižnici mora biti red i mir. Korisnika koji narušava red i mir knjižničar može udaljiti iz knjižnice.
  5. Za korištenje izvan prostorija knjižnice korisnici mogu posuditi odjednom dvije knjige (od kojih jedna može biti s popisa lektire) na vrijeme od 21 dan.
  6. Korisnici su dužni čuvati knjižničnu građu od svakog oštećivanja.
  7. Korisnik koji izgubi, ošteti ili uništi posuđenu knjigu, mora je nadoknaditi istom ili nekom drugom knjigom u dogovoru s knjižničarkom.
  8. Za posuđenu građu uvijek odgovara onaj koji ju je posudio.
  9. Na završetku nastavne godine svi su korisnici dužni vratiti posuđenu građu, osim ako knjižničar ne dozvoli drugačije.
  10. Računala u knjižnici rabe se u odgojno-obrazovne svrhe, radi obavljanja posla, za učenje, poučavanja i istraživanje.
  11. Prije početka rada na računalu i nakon završetka rada korisnik je dužan javiti se knjižničaru.
  12. Za nepridržavanje pravila primjenjuje se Pravilnik o kriterijima za izricanje pedagoških mjera i pravila dogovorena na sjednicama Učiteljskog vijeća.

UPUTE ZA KORIŠTENJE             E-DNEVNIKA