« Rujan 2018 »

Raspored održavanja dopunske nastave

Raspored održavanja dodatne nastave

Brošura programa Koračajmo zajedno

Roditeljstvo je vrlo važna profesija koju nas ne poučavaju niti vježbaju.

(George Bernard Shaw)

:: opširnije ::

objavio: Administrator   datum: 19. 5. 2023. 01:36
» Arhiva naših vijesti

Upute i savjeti za roditelje i učitelje:

I dok na ekranima i društvenim mrežama gledamo kako se na europskom kontinentu događa nešto za što su mnogi mislili da se nikako ne može dogoditi u 21. stoljeću, moramo i u ovim trenucima misliti na one koji su najranjiviji u ovoj     kriznoj situaciji - na djecu i mlade.

IZDAVANJE POTVRDA O REDOVITOM ŠKOLOVANJU

Potvrde za učenike koje su se izdavale u tajništvu škole od sada možete dobiti i digitalnim putem, preko poveznice https://potvrde.skole.hr/login

Potvrdu mogu izraditi učenici ili roditelji. Klikom na poveznicu izdavanje potvrda učenici se mogu prijaviti svojim AAI identitetom (podaci kojima se prijavljuju u e-Dnevnik) ili roditelji svojim pristupnim podacima u sustavu e-Građani (minimalno razina sigurnosti 3) i ispisati digitalnu potvrdu o školovanju. U padajućem izborniku bira se svrha potvrde.

Potvrde izdane putem ovog portala zamjenjuju u potpunosti potvrde iz škole u svim pravnim poslovima (Zakon o provedbi Uredbe (EU) br. 910/2014 Europskog parlamenta i Vijeća od 23. srpnja 2014. o elektroničkoj identifikaciji i uslugama povjerenja za elektroničke transakcije na unutarnjem tržištu i stavljanju izvan snage Direktive 1999/93/EZ; NN 62/17).

Sustav za izdavanje potvrda podatke o učenicima preuzima iz baze podataka e-Matica.

Generiranje potvrda je omogućeno i u mobilnoj aplikaciji e-Dnevnik za učenike i roditelje, koja je dostupna u Google Play Storeu i App Storeu.

Obavijest o istome možete pronaći i na sljedećoj poveznici: https://gov.hr/hr/e-potvrde-za-ucenike/2417

Izborni predmeti

Od slijedeće školske godine informatika je izborni predmet u svim razredima razredne nastave te u 7. i 8. razredu, dok je u 5. i 6. razredu informatika redovni predmet.

U skladu s Nastavnim planom za OŠ učenici se od prvog razreda mogu uključiti u dva izborna predmeta, i to Informatiku i Vjeronauk, odnosno u tri izborna predmeta u četvrtom razreduInformatika, Vjeronauk i drugi strani jezik.

Informatika razredna nastava - Saznajte što će djeca učiti na nastavi informatike od 1. do 4. razreda osnovne škole.

Sigurnost na internetu

Dragi roditelji, u okviru prevencije ovisničkog ponašanja djece u korištenju digitalnih medija i interneta te prevencije rizičnih ponašanja djece na internetu, pripremili smo vam predavanje/prezentaciju "Djetinjstvo na internetu - savjeti za roditelje"

Korisne stranice

Dragi roditelji, ovdje možete pronaći poveznice na korisne materijale i izvore koje je za vas odabrala ili pripremila školska knjižničarka:

Na inicijativu Ureda za suzbijanje zlouporabe droga Vlade Republike Hrvatske izdana je Brošura za roditelje.

Svrha brošure je informirati roditelje o novim psihoaktivnim tvarima, u kakvim se oblicima pojavljuju, gdje se iste mogu nabaviti, koji su    učinci i štetne zdravstvene posljedice konzumacije novih droga te kako prepoznati trovanje novim psihoaktivnim tvarima. Takoder, u brošuri su navedeni savjeti za  roditelje kako na vrijeme uočiti i spriječiti problem vezan uz konzumaciju novih psihoatkivnih tvari.