Aktivnosti u PŠ Barbat

Četvrtaši u Školi u prirodi

Učenici 4.razreda PŠ Barbat, PŠ Kampor i PŠ Lopar u vremenu od 26. do 28. travnja 2017. g. sa svojim su učiteljicama proveli tri prekrasna dana u Školi u prirodi.

Što su posjetili, vidjeli i doživjeli možete pročitati u sastavcima učenika Luke Keko i učenice Emire Fazlić.

Škola u prirodi- Hrvatsko zagorje

U srijedu ujutro, četvrti razredi Lopara, Kampora i Barbata krenuli su na izlet tri dana u Hrvatsko zagorje.

Na putu do hotela vodičkinja nam je pričala priče. Najzanimljivija priča mi je bila ona o Crnoj kraljici. Tako kako nam je pričala tako nam je prolazilo vrijeme. Tada smo stigli do dvorca Trakošćan koji je ujedno i muzej. Vidjeli smo prostorije za: spavanje, plesanje, sviranje, kuhanje pa čak i za pušenje. Nakon toga posjetili smo Muzej krapinskog čovjeka koji me nije oduševio. Kada smo stigli u Terme Tuhelj, večerali smo i smjestili se u sobe. Zajedno s cimerima, Antonom i Lovrom, otišao sam na bazen. Ujutro, nakon doručka krenuli smo u Zagreb. Prvo što smo posjetili bila je Tvornica čokolade Kraš. Nakon Cinestara i Tehničkog muzeja uputili smo se tramvajem do Trga bana Josipa Jelačića. Prošli smo kroz Kamenita vrata, te posjetili Zagrebačku katedralu. Nakon obilaska grada uzbuđeno smo došli do hotela gdje smo imali Disco večer. Treći dan smo napustili hotel i išli do Marija Bistrice gdje smo ukrašavali licitarska srca.Prije povratka na Rab obišli smo i ZOO u Maksimiru gdje smo vidjeli razne životinje.

Ovaj izlet je bio najzanimljiviji od svih do sad.

Luka Keko, 4.r. PŠ Barbat

Škola u prirodi- Hrvatsko zagorje

U srijedu ujutro smo krenuli u Zagreb na tri dana. S nama su još bili i drugi četvri razredi.

Posjetili smo dvorac Trakošćan i jako mi se svidio. A nakon toga otišli smo na Hušnjakovo. Zatim smo se smjestili u hotelu Tuheljske toplice, presvukli u kupoaće kostime i išli na bazene gdje sam se najviše zabavila. Cimerica mi je bila Lana. Drugi dan smo prvo išli na doručak, a onda u Tvornicu čokolade Kraš. Vidjeli smo kako se prave čokolade, ali smo ih i kušali. A nakon toga smo išli u razgled grada Zagreba. Do Trga bana Josipa Jelačića smo se vozili tramvajem, a onda uspinjačom do Markova trga gdje smo saslušali našu vodičkinju te otišli u Cinestar. Gledali smo film Knjiga o džungli u 4D projekciji. Jeli smo kokice i pili Colu.Film mi se jako svidio. Zatim smo išli u hotel pa na večeru. Nakon večere smo se spremili i lijepo obukli za Disco. Jako sam se zabavila s prijateljicama dok smo pjevale i plesale, a i pile koktele.Treći smo dan nakon doručka obišli Gornju i Donju Stubicu, Zelenjak i Mariju Bistricu gdje smo izrađivali licitarska srca. Prije nego smo krenuli prema Rabu, obišli smo Zoološki vrt Maksimir gdje smo vidjeli razne životinje, a najviše su mi se svidjeli tigrovi i lavovi.

Ovaj izlet mi se jako svidio jer mi je bilo zabavno i jer sam posjetila mnoge znamenitosti.

Emira Fazlić, 4.r. PŠ Barbat

objavio: Ervina Krišković Pahljina   datum: 8. 5. 2017.