« Listopad 2018 »

Kalendar rada šk.god 2018./19.

Aktivnosti u PB Lopar

Nosim ti jabuku, rumenu, mirisnu…

Tjedan jabuka u produženom boravku protekao je jako zabavno i kreativno. Dosta smo toga znali, ali i imali prilike naučiti nešto novo o jabuci kao zdravoj namirnici (zašto se naziva kraljicom voća, što se sve može napraviti od jabuka, kako se može jesti, itd.). Pano smo ukrasili jabukama koje su učenici izrađivali trgajući kolaž papir (u obliku mozaika). Također, učenici su pokazali intres ​i zadovoljstvo u istraživačkom radu. Svaki od učenika trebao je donijeti jednu jabuku te prethodno saznati pojedine zanimljivosti o njoj (podrijetlo, boju, okus…). Istražili su i pojedine recepte (sastojke i način pripreme) koji se rade od jabuka. Pričali smo o njima, njihovim okusima, mirisima, oblicima.

Za kraj tjedna, to jest 20.10. koji se tradicionalno obilježava kao Svjetski dan jabuka počastili smo se jabukama i zasladili ružicama od jabuka i lisnatog tijesta.

objavio: Saša Šević   datum: 24. 10. 2017.

S obzirom na to da su u tijeku radovi na fasadi škole i školsko dvorište je gradilišni prostor, iz sigurnosnih se razloga učenicima zabranjuje izlaz u školsko dvorište za vrijeme velikog odmora

(neovisno o mogućim nepotpisanim suglasnostima roditelja).

Učenici mogu boraviti u BIC-u i predvorju škole uz nadzor dežurnih učitelja.

Ovim putem obavještavamo učenike da je ulaz u školsko dvorište preko pješačkog prijelaza. Zbog izvođenja radova ulaz prema nogometnom igralištu bit će zatvoren.

petak, 9. 11. 2018. održat će se radionica Kako uspješno učiti u online okruženju.

Radionica će započeti u 11:30 i traje 3 sunčana sata. Odvija se u računalnoj učionici i potrebno je uza sebe imati valjani AAI@EDUHR identitet (korisničko ime i zaporku). Cilj radionice je upoznati se s načinima online učenja (učenja putem interneta) i mogućnostima korištenja sustava Loomen, a namijenjena je SVIM učiteljicama i učiteljima, bez obzira na predmet koji predaju. Svi učitelji koji će sudjelovati na radionici obavezni su prethodno izvršiti prijavu na radionicu u sustavu EMA – e-Škole na web adresi https://ema.e-skole.hr/

Obavijest svim učenicima i roditeljima!

Ušljivost glave česta je pojava među djecom u vrtićima i školama, a pravovremeno otkrivanje i tretiranje uvelike pomaže sprječavanju njenog širenja. Detalje o tome kako prepoznati i suzbiti ušljivost saznajte ovdje.