Prigodnom predstavom dočekali smo sv. Nikolu. Pjevali smo, glumili u igrokazima, recitirali i plesali. Bilo je lijepo, poučno i veselo. Poslali smo i posebnu poruku svima: Najljepši poklon je lijepa riječ, dobrota i pomaganje.
U srijedu, 18.12. sudjelovali smo na Božićnom sajmu. Uz pomoć uciteljica izradili smo božićne ukrase, a uz pomoć nasih mama, tata, baka i ostalih suhe kolače.
Na sajmu smo pjevali božićne pjesme i prodavali naše proizvode. Vozili smo se božićnim vlakićem i uživali u šetnji našim prekrasno ukrašenim starim gradom. Naravno da smo i nesto slatko pojeli.
Povodom Dana zahvalnosti za plodove zemlje i Dana kruha, učenici PŠ Barbat sudjelovali su u srijedu, 16.10. na prodajnom sajmu u Šarengradu. Zajedno sa svojim roditeljima umijesili su i ispekli kruščiće i druge slastice od tijesta. Bili su jako vrijedni i sve su uspjeli prodati. Trazila se i kiflica više! Zahvaljujemo svima koji su nam pomogli u realizaciji projekta!
U petak 18.10. obiljezili smo Dan kravate. Naučili smo sve o kravati, odakle potječe, čemu je služila ali i saznali sve o najvećoj kravati na svijetu. I mi smo taj dan odjenuli kravate i osjećali se važni.
U ponedjeljak, 21.10. obilježili smo Dan jabuka i posvetili kraljici voća puno pažnje. Slikali smo i modelirali jabuke te uprizorili kratki igrokaz pod naslovom Muke zbog jabuke.
Sudjelovali smo u projektu Od recepta do deserta pa smo gulili i rezali jabuke, napravili smjesu te ih na kraju sa svojim uciteljicama pohali. Škola nam je zamirisala i bilo nam je ukusno i slasno. Zahvalni smo i sretni za divne plodove zemlje.
Poruka svima: Zahvalno srce i vrijedne ruke pomicu granice.
Prosinac 2023. bio je vrlo zanimljiv u našoj područnoj školi.
Ugodno su nas iznenadili predstavnici ŠRK Dolin donacijom našoj školi koju već tradicionalno ponavljaju svake godine. Ove godine dobili smo projektor i lopte sto će nam svakako dobro doći u nastavi. Veliko hvala ŠRK Dolin od učenika i učiteljica.
No i mi smo tijekom prosinca darivali druge. Posjetili smo Dom za starije osobe Mali Kartec Rab te smo im darovali kolače, voće i sapune koje su učenici vrijedno sakupljali. Izradili smo za njih zajedničku čestitku kojom smo im poželjeli najljepše želje povodom Božića i Nove godine.
Sudjelovali smo i na Božićnom sajmu koji je imao humanitarni karakter, pjesmom i prodajom kolača koje smo zajedno s našim vrijednim mamama, bakama i tatama izradili. Radosni primanjem i davanjem zavrsili smo prvo polugodište.