« Svibanj 2024 »

Dobro došli!

Učenici predmetne nastave sudjelovali u nagradnom natječaju ukrašavanja spremnika za odvajanje otpada

Kao nastavak provođenja raznih ekoloških projekata učenici predmetne nastave OŠ Ivana Rabljanina održali su međurazredno natjecanje u ukrašavanju spremnika za odvojeno prikupljanje otpada.

Učenici su svjesni koliko je odgovorno ponašanje spram otpadu važno. Svjesni su i koliko je bitno otpad odgovorno zbrinuti, a posebno kada je već proizveden. Sudjelovanjem u ovom natječaju učenici su pokazali ozbiljnost i zainteresiranost te vrlo kreativno napravili projektni zadatak. Povjerenstvo za izbor najkreativnije ukrašenog spremnika sastojalo se od učenika Eko grupe, učiteljica Doris Ćuća-Žentil i Ivane Rimac (voditeljice Eko grupe), stručne suradnice pedagoginje Franciske Plješa i predstavnika Dundova d.o.o. gospodina Roberta Potočnjaka. Povjerenstvo je imalo nimalo lak zadatak odabrati prva tri najbolja rada.

Za učenike je organizirana prigodna podjela pohvalnica i nagrada za najbolje radove. Dundovo d.o.o. najboljem razredu osiguralo je projektor koji će im pomoći za bolje praćenje i učenje prilikom nastave, ali i za buduće projekte u kojima budu sudjelovali. U ostalim razredima najaktivniji učenici su nagrađeni staklenim bocama za višekratnu upotrebu, odnosno kino ulaznicama za projekciju prema njihovu izboru koje je osiguralo Pučko otvoreno učilište Rab.

Prigodnu zakusku za učenike pripremili su Vilma slastice d.o.o., a poseban doprinos zakuski sa fritama, kroštulama i kolačima dala je gospođa Slavka Tariba. Naša kuharica Ruža skuhala je ukusan čaj. Učenicima su se pozdravnim govorom obratile učiteljica Ivana Rimac, socijalna pedagoginja Kristina Ribarić u ime ravnateljice te gospodin Robert Potočnjak u ime Dundovo d.o.o. Učenicima su dodijeljene pohvalnice koje su preuzele njihove razrednice.

Rezultati natječaja:

1. mjesto: 6.a razred, razrednica Gabriela Ševerdija; tetrapak
  2. mjesto: 8.d razred, razrednica Ivana Rimac; papir / kokice
  3. mjesto: 6.b razred, razrednica Petra Domaćinović Pikachu spremnik za plastiku i  Štrumfeta

Posebnu pohvalu Eko grupe za domišljat i praktičan pristup ukrašavanju spremnika za razvrstavanje papira dobili su učenici 7.e razreda i razrednica Ana Manjaka. Učenici su kartonsku kutiju oblijepili izrezanim novinskim papirom.

Dundovo d.o.o. se zahvaljuje učenicima na njihovoj zainteresiranosti kako prilikom provedbe ovog projekta, tako i svih do sada provedenih. Isto tako, zahvaljuje Školi i učiteljima koji ih usmjeravaju prema ovim hvalevrijednim akcijama. Smatraju kako se ovakvim vrijednim radom učenika na najbolji način podiže opća ekološka svijest i odgovornost spram otpadu te će Dundovo d.o.o. i nadalje nastaviti podržavati sve projekte koji idu u smjeru zaštite našeg okoliša.

objavio: Ivana Rimac   datum: 15. 2. 2023.