« Svibanj 2018 »

Razredna nastava:

1. 12. 2017.

Dobro došli!

Program IV. Županijskog stručnog vijeća ravnatelja osnovnih škola pogledajte ovdje.

Predstavnici Ministarstva znanosti i obrazovanja za sve učenike koji upisuju I. razred srednje škole u školskoj godini 2017./2018.organiziraju informativni webinar na temu provedbe ovogodišnjih elektroničkih prijava i upisa u srednje škole.

Webinar će se održati u četvrtak, 24. svibnja 2018. od 13:00 do 14:30 sati, a bit će dostupan na ovoj poveznici. Ukoliko ne stignete pogledati webinar uživo, nakon srijede webinar će biti dostupan na stranicama upisi.hr.

utorak, 5. 6 2018. u 17 sati u BIC-u održat će se roditeljski sastanak roditelja učenika svih 8. razreda  u vezi upisa u srednju školu.

Dan sigurnijeg interneta 2017.

Na inicijativu Europske komisije već se nekoliko godina drugi utorak u veljači obilježava Dan sigurnijeg interneta.

Cilj inicijative jest promoviranje sigurnog i odgovornog korištenja interneta te informacijskih i komunikacijskih tehnologija. U nastavku pogledajte kako se možete uključiti, educirati i istovremeno osvojiti zanimljive nagrade...

Uključite se u incijitavu, razmislite i proučite o sigurnom i odgovornom ponašanju na internetu.

Uz portale dansigurnijeginterneta.org i petzanet.hr preporučujemo vam i brošuru Sigurnije na internetu.

Riješite kviz i osvojite jednu od brojnih nagrada!

Preporučujemo i edukativni namjenski film Tko se to šali s mojim podacima?

Za roditelje pak preporučujemo priručnk Delete Cyberbullying. Priručnik je izradila Udruga roditelja Korak po korak, a pokriva temu zaštite od elektroničkog nasilja kao i načine prepoznavanja djeteta u problemu. Opisuje osnovna pravila sigurnosti na internetu kao i najčešće rizične situacije u kojima se djeca mogu naći te nudi praktične savjete.

objavio: Administrator   datum: 7. 2. 2017.

VAŽNO!

Proces prijave na sve radionice, webinare i e-tečajeve vršit će se kroz novu CARNET-ovu aplikaciju EMA (Education Management Application) preko sljedeće poveznice – https://ema.e-skole.hr/, u koju se korisnici prijavljuju sa svojim AAI@EduHr korisničkim računom. Upute za korištenje aplikacije EMA preuzmite ovdje.

Radionica "Kreiranje multimedijskih dokumenata i animacija" (trajanje 5 sati) namijenjena je  svim učiteljima.

Radionica "Digitalna tehnologija za potporu posebnim odgojno-obrazovnim potrebama" (trajanje 7 sati) namijenjena je  svim učiteljima.