« Svibanj 2024 »

Dobro došli!

Sudjelovanje na studijskom posjetu “The Language Exchange: Building Good Practice in Pupil and Teacher European Language Exchange projects”

Agencija za mobilnost i programe EU u studenom prošle godine objavila je poziv na uključivanje učitelja stranih jezika ili ravnatelja škole u aktivnosti transnacionalne suradnje pod nazivom “The Language Exchange: Building Good Practice in Pupil and Teacher European Language Exchange projects”.

Aktivnost se održavala u Dublinu od 16. do 19. siječnja ove godine, s oko 30 sudionika iz trinaest europskih zemalja. Dva su mjesta bila rezervirana za sudionike iz Hrvatske, a ove su godine tu priliku dobile naša učiteljica engleskog jezika Gabrijela Ševerdija te Kristina Mijandrušić Ladavac, učiteljica engleskog jezika OŠ Vladimira Nazora u Pazinu.

Cilj ovakvih i sličnih aktivnosti, za koje Agencija za mobilnost na svojim mrežnim stranicama često objavljuje pozive, bio je promoviranje primjera dobrih praksi škola diljem Europe koje provode međunarodne projekte unutar Erasmus+ programa razmjene te davanje prilike za upoznavanjem potencijalnih škola partnera. Tijekom četiri dana seminara...

...sudionici iz Njemačke, Španjolske, Francuske, Švedske, Norveške, Belgije, Danske, Češke, Slovačke, Rumunjske, Estonije, Irske i Hrvatske, predstavnici škola koje nemaju iskustva s Erasmus+ projektima imali su prilike dobiti detaljnije informacije o raznim programima razmjene i tome što je sve nužno kako bi projekti dobili potporu.

Sudionici su također posjetili dvije škole u Dublinu - Maynooth Post Primary School i Adamstown Community College - koje su podijelile svoja iskustva s razmjenama i predstavile projekte koje trenutačno provode.

Učiteljice, učitelji i stručni suradnici predstavili su svoje škole i razmijenili ideje za buduće projekte, a za neke je sudionike susret rezultirao i novim partnerstvima. Tim školama, koje sada čeka izuzetno naporan period od nepuna dva mjeseca za pisanje projekata kako bi se stigli prijaviti do ožujka 2019., želimo svu sreću u realizaciji istih, a ostalima (uključujući i našu :)) želimo produktivne nadolazeće sastanke koji će, nadamo se, iznjedriti dobru ideju za neki budući projekt i priliku za suradnju s učenicima i kolegama iz cijele Europe.

Našem je "imeniku" sada dodano tridesetak novih kontakata cool

objavio: Administrator   datum: 27. 1. 2019.