« Srpanj 2018 »

Kalendar rada šk.god 2018./19.

Izostanci učenika

Ukoliko učenik želi prestati primati školsku marendu, ispunjeni i potpisani Prekid ugovora o školskoj marendi treba predati svojem razredniku najkasnije do 20. u mjesecu.

Ispisnica iz izbornog predmeta mora se ispuniti i dostaviti razredniku do kraja lipnja tekuće školske godine za iduću.

Prema Članku 27., stavku 5. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN 87/08-68/18 ) izborni predmeti su obvezni tijekom cijele školske godine za sve učenike koji se za njih opredijele, a učenik bira izborni predmet ili izborne predmete na početku školske godine. Prema istom članku učenik može prestati pohađati izborni predmet nakon pisanog zahtjeva roditelja učenika koji se mora dostaviti Učiteljskom vijeću nakon završetka nastavne godine, a najkasnije do 30. lipnja tekuće godine za sljedeću školsku godinu. U pisanom zahtjevu roditelj navodi opravdane razloge radi kojih želi da se njegovo dijete ispiše iz izbornog predmeta. Obrazac zahtjeva za ispis iz izbornog predmeta nalazi se ovdje.

Važni pravilnici i obrasci
Raspored informativnih razgovora za roditelje

Predmetna nastava:

Raspored održavanja dopunske i dodatne nastave
Sigurnost na internetu
Korisne stranice

Na inicijativu Ureda za suzbijanje zlouporabe droga Vlade Republike Hrvatske izdana je Brošura za roditelje.

Svrha brošure je informirati roditelje o novim psihoaktivnim tvarima, u kakvim se oblicima pojavljuju, gdje se iste mogu nabaviti, koji su    učinci i štetne zdravstvene posljedice konzumacije novih droga te kako prepoznati trovanje novim psihoaktivnim tvarima. Takoder, u brošuri su navedeni savjeti za  roditelje kako na vrijeme uočiti i spriječiti problem vezan uz konzumaciju novih psihoatkivnih tvari.

S obzirom na to da su u tijeku radovi na fasadi škole i školsko dvorište je gradilišni prostor, iz sigurnosnih se razloga učenicima zabranjuje izlaz u školsko dvorište za vrijeme velikog odmora

(neovisno o mogućim nepotpisanim suglasnostima roditelja).

Učenici mogu boraviti u BIC-u i predvorju škole uz nadzor dežurnih učitelja.

Ovim putem obavještavamo učenike da je ulaz u školsko dvorište preko pješačkog prijelaza. Zbog izvođenja radova ulaz prema nogometnom igralištu bit će zatvoren.

petak, 9. 11. 2018. održat će se radionica Kako uspješno učiti u online okruženju.

Radionica će započeti u 11:30 i traje 3 sunčana sata. Odvija se u računalnoj učionici i potrebno je uza sebe imati valjani AAI@EDUHR identitet (korisničko ime i zaporku). Cilj radionice je upoznati se s načinima online učenja (učenja putem interneta) i mogućnostima korištenja sustava Loomen, a namijenjena je SVIM učiteljicama i učiteljima, bez obzira na predmet koji predaju. Svi učitelji koji će sudjelovati na radionici obavezni su prethodno izvršiti prijavu na radionicu u sustavu EMA – e-Škole na web adresi https://ema.e-skole.hr/

Obavijest svim učenicima i roditeljima!

Ušljivost glave česta je pojava među djecom u vrtićima i školama, a pravovremeno otkrivanje i tretiranje uvelike pomaže sprječavanju njenog širenja. Detalje o tome kako prepoznati i suzbiti ušljivost saznajte ovdje.