« Lipanj 2018 »

Što radimo?

Dva tjedna glume

U razdoblju od 27.3.-7.4. mnogo smo naučili o glumi i postali pravi mali glumci. smiley
Prvi tjedan glume započeli smo obilježavanjem svjetskog dana kazališta. Naučili smo što je kazalište, upoznali dijelove kazališta, tko u njemu radi, koje vrste predstava postoje te usvojili kazališni bonton. Zatim smo se usmjerili lutkarstvu pa smo izradili paravan za glumu i lutke na štapu za igrokaz "Plesna haljina žutog maslačka" kojeg je pripremila učiteljica.

U drugom tjednu glume nastavili smo s izradom lutki ali ovog puta od starih čarapa po izboru učenika. Neke od tih lutki starijim su učenicima poslužile i kao inspiracija u osmišljavanju vlastitog igrokaza u kojem su se kasnije i okušali. Kao što i u svakom kazalištu biva, učenici su uvježbali čitati tekst po ulogama i zatim ponosno glumiti izrađenim lutkama iza paravana.
Kada se njihove lutkarske predstave potpuno uvježbaju, učenici će ih izvesti pred malom publikom svojih vršnjaka. wink

objavio: Administrator   datum: 24. 4. 2017.

VAŽNO!

Proces prijave na sve radionice, webinare i e-tečajeve vršit će se kroz novu CARNET-ovu aplikaciju EMA (Education Management Application) preko sljedeće poveznice – https://ema.e-skole.hr/, u koju se korisnici prijavljuju sa svojim AAI@EduHr korisničkim računom. Upute za korištenje aplikacije EMA preuzmite ovdje.

Radionica "Kreiranje multimedijskih dokumenata i animacija" (trajanje 5 sati) namijenjena je  svim učiteljima.

Radionica "Digitalna tehnologija za potporu posebnim odgojno-obrazovnim potrebama" (trajanje 7 sati) namijenjena je  svim učiteljima.