« Lipanj 2018 »

Matea Pičuljan, učiteljica razredne nastave

Produženi boravak Područne škole Lopar ima otvorena svoja vrata već drugu godinu zaredom. Boravak u školi nakon redovite prijepodnevne nastave je neobavezni oblik odgojno-obrazovnog rada. Organiziran je za učenike od I. do IV. razreda, u trajanju od 11.30 – 15.00 sati.

Dolazak i odlazak učenika u učionicu produženog boravka odvija se sukladno potrebama učenika i roditelja.

Rad u produženom boravku je drugačiji od rada u redovitoj nastavi (ne svodi se samo na pisanje zadaće i dovršavanje određenih zadataka). Osim ponavljanja i uvježbavanja nastavnih sadržaja koje su učenici ujutro usvajali na nastavi te pisanja domaće zadaće, osmišljavaju se  i načini kreativnog provođenja slobodnog organiziranog vremena, kroz učenje i igru.

Dakle, za vrijeme boravka izmjenjuju se odmor, vrijeme za pisanje zadaće i slobodno organizirano vrijeme. wink

Aktivnosti u PB Lopar

Nosim ti jabuku, rumenu, mirisnu…

Tjedan jabuka u produženom boravku protekao je jako zabavno i kreativno. Dosta smo toga znali, ali i imali prilike naučiti nešto novo o jabuci kao zdravoj namirnici (zašto se naziva kraljicom voća, što se sve može napraviti od jabuka, kako se može jesti, itd.). Pano smo ukrasili jabukama koje su učenici izrađivali trgajući kolaž papir (u obliku mozaika). Također, učenici su pokazali intres ​i zadovoljstvo u istraživačkom radu. Svaki od učenika trebao je donijeti jednu jabuku te prethodno saznati pojedine zanimljivosti o njoj (podrijetlo, boju, okus…). Istražili su i pojedine recepte (sastojke i način pripreme) koji se rade od jabuka. Pričali smo o njima, njihovim okusima, mirisima, oblicima.

Za kraj tjedna, to jest 20.10. koji se tradicionalno obilježava kao Svjetski dan jabuka počastili smo se jabukama i zasladili ružicama od jabuka i lisnatog tijesta.

objavio: Saša Šević   datum: 24. 10. 2017.

VAŽNO!

Proces prijave na sve radionice, webinare i e-tečajeve vršit će se kroz novu CARNET-ovu aplikaciju EMA (Education Management Application) preko sljedeće poveznice – https://ema.e-skole.hr/, u koju se korisnici prijavljuju sa svojim AAI@EduHr korisničkim računom. Upute za korištenje aplikacije EMA preuzmite ovdje.

Radionica "Kreiranje multimedijskih dokumenata i animacija" (trajanje 5 sati) namijenjena je  svim učiteljima.

Radionica "Digitalna tehnologija za potporu posebnim odgojno-obrazovnim potrebama" (trajanje 7 sati) namijenjena je  svim učiteljima.