« Lipanj 2018 »

Matea Pičuljan, učiteljica razredne nastave

Produženi boravak Područne škole Lopar ima otvorena svoja vrata već drugu godinu zaredom. Boravak u školi nakon redovite prijepodnevne nastave je neobavezni oblik odgojno-obrazovnog rada. Organiziran je za učenike od I. do IV. razreda, u trajanju od 11.30 – 15.00 sati.

Dolazak i odlazak učenika u učionicu produženog boravka odvija se sukladno potrebama učenika i roditelja.

Rad u produženom boravku je drugačiji od rada u redovitoj nastavi (ne svodi se samo na pisanje zadaće i dovršavanje određenih zadataka). Osim ponavljanja i uvježbavanja nastavnih sadržaja koje su učenici ujutro usvajali na nastavi te pisanja domaće zadaće, osmišljavaju se  i načini kreativnog provođenja slobodnog organiziranog vremena, kroz učenje i igru.

Dakle, za vrijeme boravka izmjenjuju se odmor, vrijeme za pisanje zadaće i slobodno organizirano vrijeme. wink

Aktivnosti u PB Lopar

SVJETSKI DAN TELEVIZIJE

Televizija (TV) jedan je od najutjecajnijih medija u životu svakog čovjeka. Odrasli a i djeca svakodnevno provode nekoliko sati pred televizijom zbog čega često zanemaruju svoje prijatelje, obitelj, učenje i igru. U produženom boravku upoznali smo se s prošlošću i utjecajem televizije (dobre - loše strane, izgled - nekad i sad, kako je dobila ime, gdje su bila prva televizijska emitiranja,…). Izradili smo televiziju od kartona, učenici su pisali svoje vlastite televizijske programe, izrađivali daljinske upravljače. Na kraju dana, učenici su se okušali i kao televizijski voditelji.

objavio: Saša Šević   datum: 28. 11. 2017.

VAŽNO!

Proces prijave na sve radionice, webinare i e-tečajeve vršit će se kroz novu CARNET-ovu aplikaciju EMA (Education Management Application) preko sljedeće poveznice – https://ema.e-skole.hr/, u koju se korisnici prijavljuju sa svojim AAI@EduHr korisničkim računom. Upute za korištenje aplikacije EMA preuzmite ovdje.

Radionica "Kreiranje multimedijskih dokumenata i animacija" (trajanje 5 sati) namijenjena je  svim učiteljima.

Radionica "Digitalna tehnologija za potporu posebnim odgojno-obrazovnim potrebama" (trajanje 7 sati) namijenjena je  svim učiteljima.