« Siječanj 2019 »

Kalendar rada šk.god 2018./19.

Anamaria Vidić, učiteljica razredne nastave

Produženi boravak Područne škole Lopar ima otvorena svoja vrata već drugu godinu zaredom. Boravak u školi nakon redovite prijepodnevne nastave je neobavezni oblik odgojno-obrazovnog rada. Organiziran je za učenike od I. do IV. razreda, u trajanju od 11.30 – 15.00 sati.

Dolazak i odlazak učenika u učionicu produženog boravka odvija se sukladno potrebama učenika i roditelja.

Rad u produženom boravku je drugačiji od rada u redovitoj nastavi (ne svodi se samo na pisanje zadaće i dovršavanje određenih zadataka). Osim ponavljanja i uvježbavanja nastavnih sadržaja koje su učenici ujutro usvajali na nastavi te pisanja domaće zadaće, osmišljavaju se  i načini kreativnog provođenja slobodnog organiziranog vremena, kroz učenje i igru.

Dakle, za vrijeme boravka izmjenjuju se odmor, vrijeme za pisanje zadaće i slobodno organizirano vrijeme. wink

Aktivnosti u PB Lopar

SVJETSKI DAN TELEVIZIJE

Televizija (TV) jedan je od najutjecajnijih medija u životu svakog čovjeka. Odrasli a i djeca svakodnevno provode nekoliko sati pred televizijom zbog čega često zanemaruju svoje prijatelje, obitelj, učenje i igru. U produženom boravku upoznali smo se s prošlošću i utjecajem televizije (dobre - loše strane, izgled - nekad i sad, kako je dobila ime, gdje su bila prva televizijska emitiranja,…). Izradili smo televiziju od kartona, učenici su pisali svoje vlastite televizijske programe, izrađivali daljinske upravljače. Na kraju dana, učenici su se okušali i kao televizijski voditelji.

objavio: Saša Krstaš   datum: 28. 11. 2017.

S obzirom na to da su u tijeku radovi na fasadi škole i školsko dvorište je gradilišni prostor, iz sigurnosnih se razloga učenicima zabranjuje izlaz u školsko dvorište za vrijeme velikog odmora.

Učenici mogu boraviti u BIC-u i predvorju škole uz nadzor dežurnih učitelja.

Ovim putem obavještavamo učenike da je ulaz u školsko dvorište preko pješačkog prijelaza. Zbog izvođenja radova ulaz prema nogometnom igralištu bit će zatvoren.

Obavijest svim učenicima i roditeljima!

Ušljivost glave česta je pojava među djecom u vrtićima i školama, a pravovremeno otkrivanje i tretiranje uvelike pomaže sprječavanju njenog širenja. Detalje o tome kako prepoznati i suzbiti ušljivost saznajte ovdje.